Sümbolpilt. Foto: Tiit Tamme
Toimetas Hindrek Pärg 17. veebruar 2021 12:56
Täna hommikuks oli tuludeklaratsiooni esitanud juba 324 000 inimest, mis on nelja aasta rekord, teatas maksu- ja tolliamet.

Esitatud deklaratsioonidelt kuulub tagastamisele 111 miljonit enammakstud tulumaksu, juurde tuleb inimestel maksta kokku 5,5 miljonit eurot. 1386 inimest olid kokku suunanud annetuseks 57 200 eurot. 

Maksu- ja tolliamet tuletab aga meelde, et kiiret tuludeklaratsiooni täitmisega pole – avaldust saab esitada 30. aprillini. 

Praegu pole ka enam probleemi e-maksuametisse sisselogimisel nagu eile. 

Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist elektrooniliselt tulu deklareerinutele ja alates 19. märtsist paberil deklaratsioonide esitajatele. Juhul, kui deklaratsioon ei vaja kontrolli või ei tule esitada täiendavaid dokumente, tagastatakse enammakstud tulumaks paari nädala jooksul. Lõplik tähtaeg nii tulumaksu tagastamiseks kui ka juurde maksmiseks on 1. oktoobril 2021.

Tuludeklaratsiooni saab esitada nii internetis kui ka büroodes. Erinevalt pühapäevast ja esmaspäevast pole praegu enam probleeme e-maksuametisse sisselogimisel, nagu ka eile avastas lugeja Martin

Loe SIIT, mida tulude deklareerimise kohta kindlasti teadma peaksid.