Foto: Pixabay
Laura Liinat 28. jaanuar 2022 08:00

Kui kodu koristamine ja korrastamine, aeg-ajalt ka tarbetu kraami väljasortimine on saanud tavapäraseks, siis samamoodi võiks suhtuda ka oma digiprügisse. Siin on käegakatsutavad juhtlõngad, millest digikoristust alustada.

Kui kodu koristamine ja korrastamine, aeg-ajalt ka tarbetu kraami väljasortimine on saanud tavapäraseks, siis samamoodi võiks suhtuda ka oma digiprügisse. Siin on käegakatsutavad juhtlõngad, millest digikoristust alustada. Kui kodu koristamine ja korrastamine, aeg-ajalt ka tarbetu kraami väljasortimine on saanud tavapäraseks, siis samamoodi võiks suhtuda ka oma digiprügisse. Siin on käegakatsutavad juhtlõngad, millest digikoristust alustada.

ARVUTIS JA KÕVAKETTAL

Kas teadsid?

  • Sülearvuti, mis töötab päevas kaheksa tundi, kasutab 150−300 kWh energiat ja paiskab õhku 44−88 kg süsihappegaasi aastas.

  • Erinevates formaatides, kuid sama sisuga dokumendid kasutavad sageli erineva suurusjärgu ruumi. Näiteks üks skannitud lehekülg teksti TIFF-vormingus on u 706 kB, aga PDF-vormingus vaid 76 kB. Viis lehekülge teksti on aga DOC-vormingus u 38 kB, kuid PDFina 571 kB.

Mida sa teha saad?

  • Kustuta vanad WiFi-võrgud, kui tead, et ei kasuta neid enam.

  • Tühjenda arvuti allalaadimiste kausta ja prügikasti. Need on tihti kohad, kuhu talletunud asjad seadet koormavad.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad