Raha

Ole ettevaatlik! Omniva hoiatab kelmide eest, kes üritavad lunatasu nõudva e-kirjaga raha välja petta 

Toimetas Annaliisa Köss, 18. detsember 2020 12:16
Omniva hoiatab oma kodulehel, et tegemist ei ole nende poolt saadetavate sõnumitega ning kutsub kliente üles tähelepanelikkusele ja palub neil kirjadele mitte reageerida.Foto: ekraanitõmmis
Inimeste e-posti aadressidele on saabumas eksitava sisuga teateid, justkui ootaks neid Omnivas pakk, mis vajab tasumist. Omniva hoiatab oma kodulehel, et tegemist ei ole nende poolt saadetavate sõnumitega ning kutsub kliente üles tähelepanelikkusele ja palub neil kirjadele mitte reageerida.

Levimas on järjekordsed pealtnäha Eesti Posti või Omniva nime kasutavad libasõnumid, milles palutakse klientidel tasuda saabunud paki eest. E-kiri saabub näiliselt Omnivalt, kuid kirja saatjaks on tundmatu aadress.

Samal teemal

Omniva kutsub inimesi üles tähelepanelikkusele ning palub jälgida, milliselt meiliaadressilt teade saabub. Igasugusesse teatesse, mis palub oma sisus tasuda makse, tuleb suhtuda skeptiliselt. Juhul kui tõesti peaks olema Omnivalt saabunud lunatasuga pakk, siis tuleb selle eest tasuda pakki kätte saades näiteks pakiautomaadi juures.

Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata, milliselt aadressilt teade saabub. Kui tegemist on võõrapärase aadressiga, siis tuleks kindlasti selle avamisest või linkidel klikkimisest hoiduda. Omniva korrektseks domeeniks on omniva.ee ning õiged kirjad saabuvad meiliaadressilt lõpuga @omniva.ee. Tihti levivad libateadetega koos ka korrektselt kasutatud ettevõtte logod, mis peaks kogenematu veebikülastaja silmis usaldusväärsust tõstma. Samuti kasutatakse näiliselt korrektseks maskeeritud linke nagu omniva.ee/payment, kuigi link suunab kasutaja tegelikult hoopis mujale.  

Petuskeemide osas tasub tähelepanelik olla ka teiste kullerfirmade klientidel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee