Raha

LÜHENDATUD TÖÖPÄEVAD JA TOPELTTASU | Jurist vastab pühadega seotud levinud küsimustele (2)

Karjääristuudio, 21. detsember 2020 05:07
Pühadeperiood ning aastavahetus toovad endaga kaasa palju erinevaid tööga seotud küsimusi.Foto: Tomasz Zagórski / Unsplash
Pühadeperiood ning aastavahetus toovad endaga kaasa palju erinevaid tööga seotud küsimusi. Näiteks kuidas toimub pühadeperioodil töötamine, tasu saamine või millal on tööpäev lühendatud. Selgitusi jagab Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep.

Aasta lõpus on kolm püha: jõululaupäev, esimene jõulupüha ja teine jõulupüha. „Need päevad on riigipühad. Osale töötajatele on need päevad vabad, kuid mitte kõigile. Näiteks kui töötatakse graafiku alusel, võib juhtuda, et tööpäev langeb riigipühale,“ selgitab Saarep ja lisab, et juhul kui tööpäev langeb riigipühale, peab töötaja saama kahekordset töötasu.

Lühendatud tööpäev on jõulaupäevale eelnev tööpäev ehk 23. detsember ja uuele aastale eelnev tööpäev ehk 31. detsember. Oluline on meeles pidada, et tööpäeva lühendatakse kolme tunni võrra, olenemata sellest, kui pikk töötaja tööpäev on. „Kui töötaja tööpäev on 8tunnine, lühendatakse tööpäeva kolme tunni võrra viiele tunnile, kui aga 12tunnine, lühendatakse tööpäeva üheksale tunnile.“ selgitab Saarep.

Vaata videost, kas leiad enda tekkinud küsimustele vastuse: 

Samal teemal

28.12.2020
Aasta 2021 tõotab juba eos halba? Vaata, kui paljud rahvus- ja riigipühad langevad nädalavahetusele
29.10.2020
VIDEO | Ühe minuti õpetus: 5 nippi, kuidas end töövestlusel enesekindlalt tunda
22.10.2020
VIDEO | Tööinspektsiooni jurist: enim pöördutakse meie poole saamata jäänud töötasu osas
20.09.2020
Pelgad teha karjäärimuutust? Insenerist müügijuhiks läinud Rain Seepõld: pole midagi hullemat kui oma ametis piinelda!