Raha

VIDEO | Karjäärinõustaja oma igapäevatööst: minu juurde võivad tulla kõik – ole sa tudeng või pensionär! 

Karjääristuudio, 30. september 2020 14:07
Karjäärinõustamise juures on väga olulisel kohal usaldus. Foto: Startup Stock Photos / Pexels
“Selleks, et karjäärinõustaja jutule minna, ei pea olema suurt ja tõsist eesmärki, vaid eelkõige ongi see lihtsalt rääkimine ja koos mõtlemine, aga ka koos unistamine,“ selgitab Töötukassa karjäärinõustaja Lemme-Getter Bogatkin. Karjääristuudio käis uurimas, milline näeb välja karjäärinõustaja igapäevatöö ning millal tasub tema poole pöörduda. 

„Minu põhitegevuseks on koos inimesega leida talle sobiv ja meeldiv töö. Nii algab minu hommik nõustamisele registreerunud inimestega tutvumisega, näiteks tema CV või kirja kaudu,“ tutvustab Lemme-Getter ja lisab, et sageli ei soovi inimesed karjäärinõustajale enne infot jagada ja võimalik on alustada nõustamisel ka täiesti puhtalt lehelt.

Karjäärinõustamise juures on väga olulisel kohal usaldus. „Nõustamine on konfidentsiaalne ja teemad jäävad alati nõustaja ja kliendi vahele,“ julgustab Lemme-Getter kõiki vajadusel karjäärinõustamisele tulema, olgu sa siis tudeng või juba pensionär.

Lemme sõnul on karjäärinõustamise üheks pooleks psühholoogiline töö ja teiseks pooleks värbamist puudutav töö. „Minu ülesanne on aru saada inimese oskustest, kaardistada tema tugevused ja küsida küsimusi. Teine pool on mitteverbaalse tunnetamine,“ kirjeldas naine, et kogu töö toimub ikka ja ainult eesmärgiga inimest tema tööotsingutel toetada.

Vaata lähemalt videost:

Ole kursis, mis töömaailmas toimub – www.karjaarileht.ee!

Samal teemal

22.10.2020
VIDEO | Tööinspektsiooni jurist: enim pöördutakse meie poole saamata jäänud töötasu osas
27.09.2020
VIDEO | 3 sammu, kuidas saada vabatahtlikuks
26.09.2020
VIDEO | Tööstusalpinistid oma põnevast ametist: teeme sageli tööd kohtades, kuhu muudmoodi ligi ei pääse
31.08.2020
VIDEO | TORE koolitusjuht Marju Jaanimäe töösuhetest: „Inimene tahab tunda, et ta on terviku jaoks oluline!“