Inimesed

VIDEO | Tööstusalpinistid oma põnevast ametist: teeme sageli tööd kohtades, kuhu muudmoodi ligi ei pääse 

Karjääristuudio, 26. september 2020 15:04
Kõrgtööd alpinistlikul meetodil nõuavad selget pead ja rohkelt kogemust.Foto: Karjääristuudio
Tahaksid ka teada, mis on rope access ja kuidas mööduvad parajalt peadpööritavad tööpäevad? Kõrgtööd alpinistlikul meetodil nõuavad selget pead ja rohkelt kogemust – proffide käe all on see kõik aga õpitav! Karjääristuudios annavad oma tööst ülevaate Skyproffi tegevjuht Mihkel Nurm ja alpinist Annika Kedelauk.

„Tööstusalpinisti töö on alternatiivne lahendus tõstukitele ja tellingutele. Sageli teeme meie tööd kohtades, kuhu muudmoodi ligi ei pääse,“ selgitab Mihkel ja lisab, et tööstusalpinistid kasutavad tööde tegemiseks köisligipääsumeetodit.

Samal teemal

Olgugi et nende töös tundub primaarne just kõrgustesse ronimise oskus ja valmidus, siis seda see ei ole, vaid tööle kandideerimisel on olulisem siiski kindla töö oskus, olgu selleks näiteks puhastus, remont, värvimine või paigaldus. „Enamasti toimub meie töö katustel, fassaadidel ja kõrgete lagedega konstruktsioonidel,“ tutvustab ametit Mihkel ja lisab, et tööülesannete hulka kuulub ka inspektsiooni läbiviimine, kuna töövõtja kõrgustesse tööd üle vaatama ju ei küündi. Alpinistioskusi on võimalik omandada kohapeal, kus koolitusi viivad läbi oma ala professionaalid. 

Tööstusalpinisti töö algab tegelikult juba eelmisel päeval. „Meie töös on olulisel kohal ettevalmistus, kui eelmisel päeval tegeleme tööst tulenevate riskide maandamise ja turvalisuse tagamisega. Selleks analüüsime ja valmistume väga põhjalikult,” selgitab Mihkel. Isegi kui mõnda tööd saab pealtnäha teha üksinda, töötavad tööstusalpinistid alati paaris, et tagada töötaja turvalisus, kui midagi peaks juhtuma. 

Vaata lähemalt videost:

Ole kursis, mis töömaailmas toimub – www.karjaarileht.ee!

Samal teemal

01.11.2020
VIDEO | Personaaltreener Jüri Salupere: vahel tuleb inimestele ikka meelde tuletada, miks nad minu juurde tulid!
10.10.2020
Butterfly Lounge'i peabaarmen Heinar Õispuu: oma esimesel tööõhtul sain palju riielda, sest olin liiga aeglane!
05.10.2020
VIDEO | Tallinna noor õpetaja 2020 Simona Seppi: lapsed on päike igas minu päevas!
30.09.2020
VIDEO | Karjäärinõustaja oma igapäevatööst: minu juurde võivad tulla kõik – ole sa tudeng või pensionär!